fotograf, podróżnik, pisarz, filozof, społecznik, artysta, politolog, animator kulturalny... czyli jak to mówią: człowiek renesansu


* pilne

+ Przygotowuję trasę z występami, na żywo, bo tylko takie mnie interesują i tylko takie współgrają z moim charakterem. Czekam na ciekawe propozycje i zgłoszenia. Mam do dyspozycji, obok prezentacji  z Turcji, Syrii, Omanu, Mauretanii, Ruandy, Tanzanii (szczegóły poniżej) także świeży i zaskakujący pozytywnie pokaz o nieznanych obliczach turystycznych naszej Polski (został on przygotowany w  2018 roku w ramach stypendium twórczego, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego). Ponadto, jako że w mojej książce "Świat na wyciągnięcie ręki" opisane są dwie wyprawy ukraińskie (2005 i 2008), a potem jeszcze trzy krótkie wypady miałem tam w latach 2015-2017, to sądzę, że w razie zapotrzebowania, mógłbym przygotować też taką prezentację, zbiór dość luźnych migawek wprowadzających i w ten codzienny, i w ten okołoturystyczny świat naszej sąsiadki, tak tragicznie teraz przez los doświadczanej... Miejmy nadzieję, że jeszcze będziemy mogli ją odwiedzać i wspierać na miejscu w czasie pokoju, bo kraj ten ma naprawdę sporo do zaoferowania. 

+ Jest szansa na wydanie mojego niedużego albumu z komentarzami, będącego pokłosiem tego projektu na temat mniej uczęszczanych zakątków w Polsce. Trzymajcie proszę kciuki!
+ Druga książka reporterska, ta w głównej mierze poświęcona wyprawom w kierunku Afryki, powoli nabiera realnych kształtów i mnożą się w niej strony pełne przygód, zauroczeń, zadumy, twórczych konfrontacji. Pierwsza, "Świat na wyciągnięcie ręki", nadal do kupienia, już tylko u mnie. 
+ Do miłego zobaczenia i do energetycznego współdziałania :)