fotograf, podróżnik, pisarz, filozof, społecznik, artysta, politolog, animator kulturalny... czyli jak to mówią: człowiek renesansu


* pilne

+ Przygotowuję trasę na pierwsze półrocze 2024 roku z występami, na żywo, bo tylko takie mnie interesują i tylko takie współgrają z moim charakterem. Czekam na ciekawe propozycje i zgłoszenia. Oferuję teraz szczególnie na zimowe miesiące bardzo energetyczny wykład multimedialny pt. "Morsowanie - podróż w głąb zimna i samego siebie". Może uda się też rozpocząć spotkania w duecie ze Zbigniewem Wieczorkiem, z którym prowadzimy filozoficznego videobloga "Zbychu i Lechu dają do myślenia". Ale oczywiście wciąż mam do dyspozycji to, co prezentuję z dużym powodzeniem już od ponad 15 lat, czyli wielowymiarowe slajdowiska  z Turcji, Syrii, Omanu, Mauretanii, Ruandy, Tanzanii, a także świeży i zaskakujący pozytywnie pokaz o nieznanych obliczach turystycznych naszej Polski (został on przygotowany w  2018 roku w ramach stypendium twórczego, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego). 
+ Druga książka reporterska, ta w głównej mierze poświęcona wyprawom w kierunku Afryki, powoli nabiera realnych kształtów i mnożą się w niej strony pełne przygód, zauroczeń, zadumy, twórczych konfrontacji. Pierwsza, "Świat na wyciągnięcie ręki", nadal do kupienia, już tylko u mnie. 
+ Do miłego zobaczenia i do energetycznego współdziałania :)