fotograf, podróżnik, pisarz, filozof, społecznik, artysta, politolog, animator kulturalny... czyli jak to mówią: człowiek renesansu


* SLAJDOWISKA

Mam w tej chwili do zaoferowania trzy slajdowiska bliskowschodnie oraz dwa afrykańskie. W tych podróżniczych, fotograficzno-muzycznych prezentacjach mój żywy komentarz zawsze dostosowuję do grupy wiekowej. Tym samym przemówią one do każdego: od czwartoklasisty do wiekowego słuchacza w uniwersytecie III wieku. Wszystko jest ułożone tematycznie i nie są to na pewno zwykłe pokazy zdjęć wycieczkowego turysty.

Nie skupiam się tylko na odwiedzanych miejscach. W trakcie około 60-minutowego slajdowiska przekazuję konkretną obyczajową i historyczną wiedzę. Zmuszam do zastanowienia nad napotkanymi odmiennościami. Zarażam do odkrywania świata i poszerzania własnych horyzontów. Z zasady docieram w głąb danej kultury, starając się zrewidować związane z nią stereotypy. Zostawiam też czas na pytania i reakcje publiczności.

Wszystkie prezentacje oczywiście przeplecione są zaskakującymi przygodami i spotkaniami z ludźmi, których nigdy nie brakuje autostopowiczom. Jako że podróżuję niskobudżetowo, jestem żywym dowodem na to, że 'chcieć to móc'. Stopniowo rozszerzałem zakres swoich wypraw. Zjeździłem dokładnie Europę i Bliski Wschód, a ostatnio zacząłem powoli penetrować Afrykę.

Linki tylko do kilku przykładowych relacji z moich występów: 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Nawiążę kontakt z domami kultury, bibliotekami, szkołami, uniwersytetami trzeciego wieku, pubami, galeriami, ośrodkami szkoleniowymi, agencjami eventowymi... Warunki cenowe do indywidualnego uzgodnienia (zależą od ilości pokazów, odległości, itp.). Chętnie przyjadę nawet w najodleglejszy zakątek Polski. [Leszek Szczasny, podróże, slajdowiska, wystawy fotograficzne, spotkania autorskie]